Gümüşkavak tarımsal kalkınma kooperatifi olarak her yıl temmuz ayında geleneksel olarak düzenlediğimiz Gümüşkavak kızılova yayla şenliklerinin 4.sünü geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdik. Gümüşkavak yaylası Kızılova Meydanında organize ettiğimiz şenligimize katılım oldukça yüksekti. 28 Temmuz Cumartesi gününden alanımıza gelen halkımız cadırlarını kurarak bu sıcak günlerde 1660mt rakımda bulunan kızılova meydanınında serin havanın ve yaylanın keyfini çıkardılar.

Pazar günü yaklaşık olarak 10.000 kişinin katıldığı Gümüşkavak 4.Kızılova yayla şenliğimizi Saat 10:00 da istiklal marşımız ve şehitlerimize saygı duruşuyla başlattık. Ahmet BİLGİN , Elif Nur YÜKSEK ve İbrahim AYDOĞAN’ın sunuculuğunu yaptığı şenliğimizde Anıl ŞEN – Mustafa KAYA – Naci TAŞDEMİR – Adem DİNÇ ( Konuk Sanatçılarımız ) performanslarını sergilediler. Her zaman devam ettirdiğimiz kültürümüzde olan

Halat Çekme Yarışı

Çuval yarışı

Biber yeme yarışması

Yoğurt yarışması gibi yarışmalarımızla halkımız hem eğlendi hemde ödüller kazandılar.

Gümüşkavak 4.Kızılova Şenlik Ağamız.
Uysal Jeneratör Sahibi Sayın: Mehmet UYSAL oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

Gümüşkavak mahalle muhtarı ve Gümüşkavak tarımsal kalkınma kooperatifi başkanı Yücel SEZEL

Başta Alanya belediye başkanımız Sayın Adem Murat YÜCEL , Belediye başkan yardımcılarına ve diğer belediye ekiplerine şenliğimize köyümüze her zaman destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Şenliğimize katılan Alanya Ak parti ilçe başkanı Mustafa TOKLU ve bütün ilçe yönetimine , Mhp İlçe Başkanı Mustafa TÜRKDOĞAN ve yönetimine , Alanyamızdaki bütün sivil toplum kuruluşlarının bizi her yıl destekleyen değerli başkanlarına , 4 yıldır bizden desteklerini esirgemeyen bu organizasyonların devam etmesini sağlayan çok kıymetli sponsorlarımıza , 1.2.3.ve 4. Kızılova şenlik ağamıza , Her zaman bize destek olan esnaflarımıza , yine her yıl yanımızda olan Gökbel Şenlikleri ağası Sayın Kasımoğlu Kerim YILMAZ ağamıza çok teşekkür ediyorum.
Ayrıca bizim şenliğimiz için bir aydır durmadan çalışan her işimize koşturan Kızılova Şenlik ekibime teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

diyerek şenliğimize katılan herkese teşekkür etti.,

Biraz gecikmeli olarak Saat: 15:00’da sahne alan Alanya yaylalarının vazgeçilmez ismi Ankaralı Ayşe DİNÇER halkı coşturdu. Konser sonrasında yaptığımız büyük çekilişle hediyelerimizi dağıttık. Katılan katılamayan gönlü bizimle olan adını sayamadığımız herkese teşekkür ederiz. Hepinizi 5.Kızılova Yayla Şenliğine’de bekleriz.

 

İşte Şenliğimizden Bazı Görüntüler

 

 

 

 

 

Share this post on: