20-21 Temmuz Cumartesi-Pazar günü düzenlenecek olan 15.Geleneksel gökbel yağlı pehlivan güreşleri için geri sayım başladı. Cengiz KURTOĞLU ve Hüsnü ŞENLENDİRİCİ nin sahne alacağı gökbel şenliklerine Alanya belediye başkanımız Sayın Adem Murat YÜCEL tüm Alanya Halkını davet ediyor.

Başkanımızın Mesajı Şöyle;

Yağlı Güreşler, Cazgır’ın manileri, davulcuların ritim azmi ve zurnaların sesi benzersiz bir seyir keyfi ve eğlence sunarken, sahip olduğumuz Anadolu’nun bize armağan ettiği bir kültür mirasıdır. Bu kadim geleneği gelecek nesillere aktarmak, sonsuza kadar yaşatmak Türk olmak ve Türklüğün esasıdır.

Uzun boylu, geniş omuzlu güneşin altında ışıl ışıl yağlı vücutlarıyla kıran kırana geçecek zorlu mücadele öncesi pehlivanların ahenkli bir biçimde peşrev çekmesi yüzlerce yıldır tekrar eden bir filmin unutulmaz sahnesi gibidir.

600 yıldır süre gelen ata yadigarı Geleneksel Türk Sporu Yağlı Güreşleri’ni tam 14 yıldır aynı heyecan aynı tutkuyla yaşıyor yaşatıyoruz.

Amacımız ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak. Bu yıl ki organizasyonumuzun tarihi, Türkiye Güreş Federasyonu’nun takviminde 20 Temmuz olarak açıklandı. 20 Temmuz akşamı her yıl olduğu gibi konser etkinliğimiz, 21 Temmuz’da ise güreşlerimiz devam edecek.Bu yıl Gökbel’de Türk Taverna Müziği’nin unutulmaz parçalarına imza atan Cengiz Kurtoğlu ve Hüsnü Şenlendirici sahne alacak. Zengin etkinliklere sahne olacak güreş organizasyonumuza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.

Organizasyonda emeği geçen Alanya Belediyesi personeli ve tüm Meclis Üyelerimiz adına hepinizi festivalimize davet ediyorum.

Zir. Müh. ADEM MURAT YÜCEL
ALANYA BELEDİYE BAŞKANI

detaylar için www.alanyagokbelguresleri.com

Share this post on: